Már az Economist is lázározik
"A Lázár-ügy" címmel jelent meg cikk a magyar politikai helyzetről a brit The Economist nyomtatott verziójában. A cikk azt a kérdést teszi fel, hogy a szólásszabadság tényleg veszélyben van-e Magyarországon.
"A Lázár-ügy" címmel jelent meg cikk a magyar politikai helyzetről a brit The Economist nyomtatott verziójában. A cikk azt a kérdést teszi fel, hogy a szólásszabadság tényleg veszélyben van-e Magyarországon.
A BBC hírportálja a határokon túli magyarság tömeges honosításáról, a The Economist Horthy Miklós kultuszának feléledéséről ír.
A frissen megválasztott olasz kormányfő első külföldi útja Berlinbe vezetett. Akárcsak Francois Hollande francia elnök, Enrico Letta is ugyanazzal az üzenettel érkezett: Róma tartani fogja magát a költségvetési fegyelemhez, viszont Európa tegyen többet a növekedés előmozdítása érdekében. "Ha Európa csak negatív híreket tud produkálni, az tovább gyarapítja az Európa-ellenes mozgalmak táborát" - mondta az olasz vendég Angela Merkelnek.
Gyöngyösi Márton jobbikos képviselő parlamenti felszólalásával foglalkozik a The Economist Közép- és Kelet-Európával foglalkozó blogja, az Eastern Approaches. A bejegyzés szerint azonban a Jobbik antiszemitizmusával még potenciális szövetségeseitől is eltávolodik.
"Bajnaitól ideges lesz a kormányzó Fidesz" - írja a The Economist Közép- és Kelet-Európával foglalkozó blogja, az Eastern Approaches, amely szerint Bajnai, a szelíd modorú üzletember valószínűtlen Dávidként száll szembe a kormány Góliátjával.
A The Economist szerint az október 23-ai évfordulónak a nemzeti egység napjának kellett volna lennie Magyarországon, ám a két rivális gyűlés több tízezer demonstrálója jelezte, hogy mennyire polarizálttá vált a magyar társadalom a "harcias miniszterelnök" és "populista pártja" uralma alatt.
Egyesek nyugtalanító nosztalgiát éreznek Horthy Miklós iránt - írja a magyarországi antiszemitizmusról szóló cikkében az Economist hetilap. Az izraeli Háárec ugyanebben a témában azt írta, Magyarországon történelemmosdatás folyik.
Romániában még rosszabb a helyzet, mint Magyarországon - írja a The Ecomonist Közép- és Kelet-Európával foglalkozó blogja, amely legutóbbi bejegyzésében a Románia elleni lehetséges uniós lépéseket elemzi.
Európa válsága nagyobb, mint amilyennek tűnik: miközben a kontinens gazdasági és pénzpiaci gondjai is épp elég súlyosak, a recesszió az elmúlt évtized pozitív népesedési folyamatait is visszájára fordította - írta pénteki számában a The Economist brit gazdasági-politikai hetilap.
A Nemzetgazdasági Minisztérium „Jó hírek a Dunánál” címmel reagált az Economist múlt heti cikkére, amelyben a brit gazdasági-politikai folyóirat azt írta: "komor olvasmány" a négyéves mandátuma félidejénél tartó magyar kormány bizonyítványa.
Ángyán József vidékfejlesztési államtitkár lemondásának indoklásáról ír az Economist blogja, összefüggésbe hozva az általa leírtakat, valamint az állambiztonsági iratok publikálásának Fidesz általi megakadályozását a Móricz Zsigmond által a Rokonokban leírt urambátyám világgal.
"Matolcsy György háborút akart a Nemzetközi Valutaalappal, hát most megkapta" - kommentála a brit The Economist Kelet-Európával foglalkozó blogja az IMF-fel folytatott tárgyalások megszakadását. A blog a elmúlófélben lévő magyar demokráciáról ír.